Blog

Szkło malowane

Szkło malowane w biznesowym wnętrzu

Biznesowe wnętrza powinny być urządzone w elegancki i estetyczny sposób oraz powinny budzić w znajdujących się w nich osobach poczucie profesjonalizmu. Ale nie tylko na imitacji czy odczuciu powinno się pozostać. Taki profesjonalizm powinien być wpisany w wystrój wnętrza biznesowego. Niewątpliwe jednym z jego wyznaczników są eleganckie elementy przestrzeni miejsca pracy, zarówno praktyczne jak i dekoracyjne. Jedną i drugą właściwość posiada szkło malowane, które zyskuje coraz większość popularność w biznesowym gronie.

Jak zastosować malowane szkło w firmie

Szerokie zastosowanie szkła malowanego to przede wszystkim wnętrza. Wnętrza służące w firmie nie tylko jako miejsca pracy, ale także odpoczynku czy wspólnych spotkań pracowników. Bo tak: sala konferencyjna może posiadać stół ze szklanym blatem, biura pracowników mogą mieć powierzchnie biurek lub fronty szafek zrobione ze szkła, w pomieszczeniu socjalnym może znajdować się na ścianie duża wytrzymała powierzchnia szklana z interesującą grafiką, a drzwi do gabinetów mogą być przeszklone, co daje wrażenie luksusu i lekkości. W zakładzie szklarskim można przygotować nie tylko szkło na wymiar, które jest błyszczące, ale także – do pomieszczeń, które są mocno nasłonecznione – szkło matowe. Jest ono bez refleksu i bez odbicia, jednakże wygląda równie elegancko i stylowo.

Zamówienia hurtowe na szkło malowane

W zakładzie szklarskim, który słynie z produkcji szkła malowanego, możliwe są nie tylko zamówienia indywidualne – niewielkie ilości do użytku prywatnego, ale także zamówienia hurtowe – głównie dla firm, powodujące zaproponowanie specjalnej ceny na wybrane produkty. Jeśli dana firma jest stałym klientem lakierni może liczyć na korzystny rabat nie tylko na produkty takiej samej wielkości, ale również na różnorodne zamówienia. Ciekawym, a dla klienta bardzo wygodnym rozwiązaniem, jest możliwość przygotowania próbki wybranego koloru – mogą być to kolory zmieszane ze sobą i przesłania do wstępnej akceptacji uzyskanego odcienia. Daje to szerokie możliwości kolorystyczne i pozwala dopasować do potrzeb nawet wymagających klientów. Ponadto wykorzystywana w obróbce maszyna CNC pozwala na przycinanie tafli szklanej na praktycznie każdy dowolny kształt o grubości od 3 do 15 mm. Kolejnym atutem jest szeroka możliwość jeśli chodzi o wymiary zamówionego szkła: największy to 321×255 cm, najmniejszy 10×10 cm (nawet mniejsze kawałki, jeśli takie jest życzenie klienta).

Profesjonalna obróbka dla profesjonalistów

Profesjonalna obróbka szkła malowanego, która przekłada się na jego jakość jest możliwa tylko dzięki spełnieniu przez zakład szklarski szczególnych warunków, z których można wymienić:

  • 10-letnie doświadczenie,
  • specjalistyczny sprzęt do obróbki szkła – maszyna CNC, wysokiej klasy stół do rozkroju,
  • stosowanie profesjonalnych lakierów do malowania firm ICA, MILESI,
  • wybór koloru z pełnej gamy wzorników RAL oraz NSC,
  • precyzyjne fazowanie szkła na krawędziach,
  • hartowanie szkła, co daje jego zwiększoną wytrzymałość.