Blog

szkło lakierowane hartowane na wymiar

Szkło lakierowane hartowane na wymiar

Gdzie można zamontować szkło lakierowane hartowane na wymiar?

Miejsce montażu hartowanego szkła w pomieszczeniu zależy od potrzeb i inwencji twórczej klienta. Rolą lakiernika i szklarza jest natomiast odpowiednie przygotowanie zamówionej tafli szklanej, aby spełniała ona wszystkie wymogi i warunki bezpieczeństwa. Takie bezpieczeństwo daje szybie nie tylko solidne jej zamocowanie, ale także proces hartowania. Szkło podgrzane do wysokiej temperatury a następnie szybko schłodzone staje się ze zwykłego szkła płaskiego szkłem bezpiecznym. Ciężko je zbić, a nawet jeśli tak się stanie rozkrusza się na drobne kawałki o okrągłych brzegach, które nie są tak niebezpieczne dla człowieka.

Miejsca montażu szkła lakierowanego hartowanego na wymiar

Najczęściej takie tafle szklane są wykorzystywane jako okładziny ścienne umieszczane w kuchni nad szafkami oraz okładziny w łazience. Oprócz polakierowania ich na wybrany przez klienta kolor możliwe jest także zamówienie szkła z grafiką, która przesłana do producenta jest przenoszona na szkło na pomocą druku UV. Szkło świetnie sprawdza się także w domu czy w pracy jako blaty stolików do kawy, stołów obiadowych i konferencyjnych, biurek. W pomieszczaniach szkło także stosuje się coraz częściej jako fronty szafek, szaf a także można z niego zrobić półki szklane, które najlepiej sprawdzą się w łazience. Nowocześnie wygląda przeszklona balustrada schodów a także balkon czy taras. Ponadto szkło można wykorzystać jako element ścianek działowych, drzwi przesuwnych czy daszków szklanych.

Praktyczne i piękne szkło lakierowane na wymiar

Praktyczność takiej tafli szklanej polega m.in. na łatwym czyszczeniu jej powierzchni. Ponadto poprzez proces hartowania staje się ona szkłem bezpiecznym. Lakierowanie za pomocą specjalistycznego sprzętu wykorzystującego lakiery renomowanych marek tj. MILESI czy ICA pozwala na długoletność zamówienia oraz bardzo intensywny odcień. Praktyczność polega także na rozświetleniu i powiększeniu wnętrza w przypadku pomieszczeń tego wymagających, czyli małych lub ciemniejszych oraz na braku odbijaniu światła w miejscach mocno nasłonecznionych, co umożliwia zamówienie tafli matowej. Piękne natomiast jest szkło samo w sobie a dodatkowe ubogacenie tego wyglądu daje możliwość nadrukowania dowolnej grafiki.

Parametry szkła na wymiar

Szkło lakierowane hartowane na wymiar może posiadać dowolną wielkość w maksymalnym zakresie od 321×255 cm do 10×10 cm. Zdarzają się także zamówienia na mniejsze szkła, natomiast z największej tafli wycina się rozmiar zamówiony przez klienta. Procesowi wycinania poddane jest także szkło w środku tafli, jeśli potrzebne są jakieś otwory czy wycięcia. Do wymiarów dochodzi także grubość tafli szklanej, która usytuowana jest pomiędzy 3 a 15 mm, a jej wybór szczególnie zależy od zastosowania. Lżejsza nadaje się na fronty szafek a nieco cięższa lepiej sprawdzi się jako blat stołu czy okładzina na ścianę. Wycięty kształt jest dokładnie szlifowany oraz fazowany na krawędziach. Gotowy produkt pod wymiar jest więc całkowicie i estetycznie wykończony.