Blog

szkło lakierowane do szaf

Szkło lakierowane do szaf

Szkło lakierowane do szaf i szafek

Przy urządzaniu wnętrza – niezależenie do tego czy jest to niewielkie mieszkanie, duży dom, biuro czy pomieszczenia firmowe – ważne jest aby było ono nie tylko funkcjonalne, ale także przytulne i miłe dla oka. Wpływa to na samopoczucie osób przebywających w tym wnętrzu, a co za tym idzie na wydajniejszą pracę – w stosunku do pracowników oraz relaks i odpoczynek – w przypadku domowników. Takie wnętrze powinno być tak odpowiednio rozświetlone, gdyż światło jest niezbędne do życia każdego człowieka. Idealnym sposobem na nadanie pomieszczeniu odpowiedniego rozświetlenia jest wykorzystanie szkła we frontach szaf czy szafek.

Jakie szkło lakierowane do szaf jest najlepsze?

Aby polakierowane szkło sprawdziło się jako element dekoracyjny a jednocześnie praktyczny na frontach szaf powinno mieć odpowiednią grubość. Do takich elementów mebli zalecane są cieńsze tafle, jednak ostatecznie jest to wybór klienta, który może zdecydować się na grubość pomiędzy 3 a 15 mm. Szkło lakierowane do szaf powinno być także hartowane, wtedy jest bardziej odporne na stłuczenia, zmiany temperatur czy nawet zarysowania. Ponadto klient do wyboru w zakładzie szklarskim ma taki szklany front albo błyszczący, dający efekt lustrzanego odbicia albo wersję bez refleksu, czyli matową, która najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, które są mocno nasłonecznione.

Wybór rozmiaru i koloru szkła

Rozmiar tafli szklanej bez problemu można dostosować do potrzebnych wymiarów mebli. Największa szyba ma wymiary 321 cm na 255 cm i z niej docinane są mniejsze oraz o różnych kształtach. W przypadku wycinania otworów w szkle jest to dostosowane do zamówienia klienta. Brzegi szkła są odpowiednio szlifowane i fazowane, aby były bezpieczne i miały estetyczny wygląd. Po takiej obróbce nadchodzi czas na lakierowanie. Tutaj możliwości jest naprawdę wiele. Po pierwsze klient może wybrać odcień z palety barw RAL lub NCS. Jeśli żaden z kolorów mu się nie spodoba ma możliwość stworzenia własnego odcienia: lakiery są mieszane a następnie próbka koloru wędruje do klienta, który ocenia czy taki właśnie odcień chciał uzyskać.

Inne zastosowania szkła lakierowanego w domu czy firmie

Oprócz szkła lakierowanego do szaf w ofercie zakładu szklarskiego są produkowane tafle szklane, które mogą mieć bardzo różnorodne zastosowanie. Sprawdzą się bardzo dobrze jako:

  • blaty do stołów, stolików i ław,
  • fronty do szafek kuchennych,
  • okładziny ścienne w kuchni i łazience,
  • półki szklane w łazience,
  • balustrady na klatkach schodowych,
  • balustrady na balkonach i tarasach,
  • daszki szklane nad drzwiami,
  • drzwi przesuwne,
  • elementy ścianek działowych.

Oczywiście każde z tych zastosowań można dopasować indywidualnie do wnętrza poprzez docięcie kształtu – nie tylko kwadrat czy prostokąt, ale także bardziej skomplikowane (stół do rozkroju oraz maszyna CNC poradzą sobie z tym doskonale). Można wybrać również rodzaj szkła, z jakiego mają być zrobione elementy szklane. Może być to szkło float, szkło optiwhite, lustro srebrne.