Blog

szkło lakierowane cena

Szkło lakierowane cena

Szkło lakierowane – cena za m2

Lakierowane szkło we wnętrzach jest produktem modnym i luksusowym. Tak też – modnie i luksusowo – wygląda wnętrze domu czy biura, które posiada w swoim wystroju elementy tafli szklanej. Oczywiście w parze z tym luksusem i tą modą idzie także odpowiednia do jakości i wyglądu materiału cena. Jednakże nie powinna być ona przesadzona, a zoptymalizowana. Ponadto przy większych zamówieniach oraz dla stałych klientów ta cena będzie relatywnie niższa.

Jakie są ceny szkła lakierowanego?

Cena za pojedyncze zamówienie za m2 będzie zależna nie tylko od wielkości tafli, czyli wymiarów, ale także od jej grubości. Przykładowo za szkło float pięciomilimetrowe zapłacimy 61 zł za m2, a za takie o grubości 10 mm już 134 zł. Jeśli dołożymy do tego hartowanie szkła to do ceny za metr kwadratowy musimy dołożyć 23 zł, a przy grubości 10mm 45 zł. Za polakierowaną taflę musimy zapłacić 98 zł za szkło o grubości 5 mm oraz 185 zł za szybę grubą na 10mm. Droższe za m2 są także szkła optiwhite (108 zł za grubość 5mm oraz 224 zł za 8 mm), lustro srebrne czy decormat (za 5mm trzeba zapłacić 105 zł/m2). Oczywiście przy zamówieniach hurtowych ceny idą w dół, a stali klienci mogą liczyć na rabaty.

Obróbka szkła, czyli co ma wpływ na cenę

Dopłaty do ceny za m2 tafli szklanej zawierają jego obróbkę, czyli to co klient zażąda w spersonalizowanym zamówieniu. Oprócz wielkości w centymetrach szkła lakierowanego cena zależy także od jego grubości w milimetrach. Następnie dochodzi tutaj rodzaj szkła: float, optiwhite, lustro srebrne, decormat. Dodatkowo płaci się również za wiercenie otworów o różnej wielkości oraz wycięcie z tafli szklanej pożądanego kształtu. Mowa tu oczywiście o szkle lakierowanym, który to proces odbywa się za pomocą metody natryskowej – nowoczesnej i dokładnej, dzięki czemu cała szyba jest pokryta wybranym przez klienta kolorem – jednym z dostępnych wzorników RAL i NCS lub nowym odcieniem, który można stworzyć w lakierni.

Szkło lakierowane. Cena to nie wszystko

Na kwotę sprzedaży ma także wpływ jakość wykonania szkła lakierowanego. Cena zawiera w sobie specjalistyczny sprzęt, na którym jest wykonywana obróbka. Do lakierowania wykorzystywane są lakiery takich firm, jak ICA czy MILESI, a wycięcia i otwory wykonuje się na specjalistycznym stole do rozkroju oraz za pomocą maszyny CNC. Tafla szklana jest odpowiednio szlifowana, aby była gładka, hartowana w celu nadania jest trwałości i bezpieczeństwa w użytkowaniu oraz fazowana – szlifowanie krawędzi na określoną szerokość, które jest zakończone polerem, co daje ciekawy efekt wizualny. Zamiast lakierowania bardzo efektownie na taflach szklanych wygląda grafika, która jest drukowana za pomocą metody UV. Dzięki temu tafla szklana może być dopasowana do upodobań i wymagań klienta oraz nadaje charakter wnętrzu i sprawia, że staje się ono niepowtarzalne.