Blog

szkło lakierowane białe

Szkło lakierowane białe

Szkło lakierowane białe i kolorowe

W urządzaniu przestrzeni biurowej i gabinetowej firmy funkcjonalność i estetyka idą w parze. Usytuowanie i rozmieszczenie poszczególnych mebli ma znaczenie dla jakości wykonywanej pracy. I nie chodzi tu tylko o tak zwane „dobre fluidy” czy układ zgodnie z zasadami feng shui, ale o praktyczność – aby potrzebne i często używane meble i stojące na nich rzeczy były łatwo dostępne. Komputer do pracy, stół konferencyjny do rozmów biznesowych czy odpowiednie oświetlenie – to niektóre z kluczowych elementów. Odpowiedni wystrój dekoracyjny pomieszczeń, który zdaje się być tylko dodatkiem również może mieć wpływ na jakość wykonywanej pracy czy rozmowy z klientami.

Lakierowane szkło we wnętrzu

Jednym z takich elementów dekoracyjnych albo praktycznych mebli może być wykorzystanie szkła. Szkła w dużych rozmiarach, które może być nie tylko przezroczyste, ale także polakierowane na wybrany i pasujący do wnętrza kolor. Takie szkło lakierowane białe czy w innym odcieniu idealnie nada się jako elegancki dodatek do biura, ale także jako praktyczny element mebli. Można je wykorzystać jako okładzina ścienna, blaty stołów czy biurek, fronty szaf i szafek, półki, jako element drzwi przesuwnych lub część ścianki działkowej. Takie tafle szklane nadadzą wnętrzu blasku, charakteru i elegancji.

Parametry szkła lakierowanego białego i kolorowego

Wybierając szkło do biura czy gabinetu klient może zdecydować się na dowolny kształt i wymiar, jaki zostanie tafli szklanej nadany w zakładzie szklarskim. Ograniczać tu będzie jedynie wielkość 321×255 cm, z której szklarz wycina mniejsze formy. Najmniejsze z nich najczęściej mieszczą się w granicach 10×10 cm, ale trafiają się również jeszcze mniejsze. W przypadku kształtu możliwości są praktycznie nieograniczone, gdyż na stole do rozkroju oraz za pomocą maszyny CNC można docinać różne wymyślne kształty oraz obrabiać im odpowiednie krawędzie. Do wyboru klient ma także grubość takiego szkła, która mieści się w granicach 3-15 mm.

Lakierowanie szkła lub druk UV

Szkło docięte zgodnie z zamówieniem – odpowiednio przygotowane, oszlifowane, zfazowane, zahartowane, z wyciętymi otworami bądź nie – nadaje się do polakierowania na określony kolor. Do szkła lakierowanego białego czy kolorowego wykorzystuje się te same lakiery dobrych marek MILESI i ICA, które dostępne są w pełnej palecie barw zawierających wzorniki RAL i NCS. Ale na tym możliwości się nie kończą, gdyż klient może także poprosić o wymieszanie poszczególnych odcieni w celu uzyskania unikatowego koloru. Istnieje także możliwość przeniesienia na szkło dowolnej grafiki, obrazu czy zdjęcia. Wysłane w odpowiednim formacie jest wiernie przenoszone na taflę szklaną za pomocą specjalnego druku UV. Dzięki takim zabiegom klient może dostosować szkło do własnych potrzeb i stworzyć dzięki temu wnętrze wyjątkowe, które będzie sprzyjało wydajniejszej i efektywniejszej pracy.