Blog

Malowanie szkła

Malowanie Szkła

Malowanie szkła dla piękna wnętrza domu

Każdy chce posiadać swój dom. Swoje miejsce na ziemi. Mówi się, ze dom tworzą bliscy, gdziekolwiek by się nie było. Jednak dom w wymiarze materialnym również jest niezbędny tym bliskim do schronienia i do bycia szczęśliwym. Dlatego staramy się, aby ten dom w materialnym sensie spełniał nasze i naszych bliskich oczekiwania odnośnie odpowiedniego wyglądu. Aby był przytulny, wyrażał nas samych, był estetyczny i piękny. Te elementy może nam zapewnić odpowiedni wystrój domu, wzbogacony m.in. przez szkło na wymiar montowane w różnych jego pomieszczeniach.

Gdzie w domu można zastosować szkło powierzchniowe

Zastosowanie szkła malowanego w domowej przestrzeni może być bardzo różnorodne. W zależności od naszych potrzeb i wymagań możemy je umieścić w kuchni, w salonie, w łazience, w korytarzu, w sypialni, w pokoju dzieci, na balkonie. W tych pomieszczeniach z kolei szkło na wymiar można umieścić:

  • na ścianie – jako okładziny ścienne,
  • jako element mebli – fronty szafek, blaty stołów i ław,
  • jako półki,
  • jako element drzwi,
  • jako drzwi przesuwne,
  • jako kabiny prysznicowe i szafki w łazience,
  • jako całe ścianki działowe albo ich elementy,
  • jako balustrady przy schodach i na balkonach/tarasach.

Malowanie szkła na dowolny kolor

Klient ma do wyboru albo szkło bezbarwne albo pomalowane na dowolny kolor, który może wybrać z szerokiej palety barw z wzorników RAL lub NCS. Sposób malowania szkła odbywa się metodą natryskową, dzięki czemu powierzchnia jest pokryta w całości oraz daje jednolitą gładką barwę. Odbywa się w specjalnie wyposażonej lakierni, jest wielowarstwowe oraz suszone w najbardziej optymalnej temperaturze, czyli ok. 70 stopni. Dodatkowym autem jest także fazowanie szkła, dzięki czemu szklany element stołu, szafki czy balustrady będzie miał jeszcze bardziej dekoracyjny wygląd a do tego będzie bezpieczny dla jego użytkowników. Tafla szklana przed pomalowaniem może być także poddana procesowi hartowania, co zwiększa jej wytrzymałość na uderzenia i temperatury a także podnosi bezpieczeństwo użytkowania na wiele wiele lat. Jest to więc trwała inwestycja w piękno wnętrza.

Zamówienia indywidualne na szkło

Zamówienia indywidualne obejmują nie tylko malowanie szkła na wybrany przez klienta kolor, ale także przycięcie go na dowolny wymiar oraz nadanie szkłu odpowiedniego kształtu. Może być to koło, kwadrat, owal, elipsa itp. z dodatkowymi wycięciami, które mogą mieć zastosowanie praktyczne (np. pod klamkę do drzwiczek, pod kontakt na ścianę) lub zastosowanie estetyczne (wycięcie umożliwiające dodanie elementu dekoracyjnego z innego tworzywa). Zamówienia indywidualne obejmują również własny projekt powierzchni z elementem szkła a także dotyczą lakierowania czy innej obróbki tafli szklanej dostarczonej przez klienta. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz szerokiej ofercie zakładu obróbki szkła zamówienia indywidualne na szkło dekoracyjne mają praktyczne niegraniczone możliwości, a ich zastosowanie praktyczne rozszerza się coraz bardziej, ma coraz więcej zastosowań i tak naprawdę ogranicza je tylko wyobraźnia projektanta.