Blog

Malowane szkło do kuchni

Malowane szkło do kuchni

Malowane szkło do kuchni z charakterem

Kuchnia jest sercem każdego domu. Zapachy i smaki jakie w niej powstają skuszą nie tylko każdego domownika, ale także gościa. Nierzadko bywa, iż to właśnie większość czasu spędza się w tej części domu. Dlatego ważne jest, aby była wnętrzem przyjaznym, przyjemnym i przytulnym. Ważne także, aby oddała charakter osoby, która w niej gotuje. Dlatego warto zainwestować w kuchni w szkło malowane, które może ozdobić nie tylko ściany, ale także fronty szafek czy blaty stołów.

Szkło w kuchni – zastosowanie

Szkło na ścianie w kuchni wygląda bardzo estetycznie i elegancko. Nie tylko ładnie błyszczy, ale także jest bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, termiczne oraz zabrudzenia. Dzieje się tak za pomocą specjalnej produkcji szkła, które jest hartowane. Tafla szklana idealnie sprawdzi się także jako blat kuchennego stołu, którego dodatkowe bezpieczeństwo zapewni odpowiednie fazowanie szkła na jego krawędziach. Ponadto na frontach szafek, oprócz funkcji dekoracyjnej, będzie pełniło również rolę praktyczną – malowane szkło do kuchni bardzo łatwo się czyści z wszelkich zabrudzeń.

Kuchnia dopasowana do właściciela

Dodatkowymi atutami malowanego szkła do kuchni jest zabarwienie go na wybrany przez właściciela kolor. Dzięki dostępności szerokiej gamy barw z wzorników RAL lub NCS można dopasować odpowiedni odcień do charakteru wnętrza, a także do charakteru użytkownika kuchni. Szkło może być także przycięte na dowolny wymiar i może posiadać kształt jaki najbardziej będzie pasował do wnętrza. Obróbka tak zamówionego szkła w zakładzie szklarskim trwa zazwyczaj ok. 2 tygodni, więc dość szybko można cieszyć się estetyką wykonania i dopasowaniem do naszych szczególnych wymagań.

Właściwości malowanego szkła do kuchni

Wśród właściwości szkła w kuchni ważne jest jego dopasowanie do wnętrza. Dlatego szklarz oferuje cięcie tafli szklanej na odpowiedni wymiar, wraz z wycinaniem rozmaitych otworów, odpowiednim jego szlifowaniem oraz w razie potrzeby także z fazowaniem i hartowaniem. Taka obróbka szkła pozwala na jego wytrzymałość, estetyczny wygląd, bezpieczeństwo w momencie stłuczenia oraz trwałość na lata. Może dlatego właśnie szkło staje się coraz bardziej popularnym elementem dekoracyjnym i praktycznym zarazem, gdyż z malowanym szkłem do kuchni można także „przejść” w inne części domu czy mieszkania, gdzie jego zastosowanie jeszcze bardziej się rozszerza. Właściwości malowanego szkła pozwalają na wiele więcej.