Blog

lakierowanie szyby

Lakierowanie szyby

Modne lakierowanie szyby

Szkło jest tworzywem bardzo popularnym i lubianym. Znajduje coraz więcej zastosowań praktycznych i dekoracyjnych. Nie tylko w drobnych przedmiotach codziennego użytku czy oknach, ale także na większych powierzchniach. Elegancko, lekko i dekoracyjnie wygląda jako balustrady schodów na klatkach schodowych w piętrowcach i w domach jednorodzinnych. Świetnie prezentuje się także jako balustrady na tarasach i balkonach. Niezwykle nowocześnie wygląda jako ścianki działowe w biurach czy przeszklone drzwi do gabinetów lub jako drzwi przesuwne do salonu.

Szyby nie tylko przezroczyste

Szyby czy inne powierzchnie szklane kojarzą głównie szkło z domeną jego przezroczystości. Szyba jako element konstrukcyjny budynku ma przepuszczać światło w większym bądź mniejszym stopniu. Jednakże nowoczesne techniki pozwalają także na lakierowanie szyby, które odbywa się metodą natryskową w lakierni za pomocą specjalistycznego sprzętu wykorzystującego barwy z wzorników RAL czy NCS przełożonych na lakiery dobrym firm -MILESI, ICA. Kolory na szybach są wtedy bardzo intensywne, a powierzchnia jest pokryta dokładnie. Takie szkło może mieć lustrzany odblask lub być po prostu matowe – co zależy od wyboru klienta i jego potrzeb odnośnie wystroju wnętrza, które chce urządzić.

Grafika zamiast lakierowania szyby

Innym sposobem na sprawienie, aby szyba nie była przezroczysta jest pokrycie jej odpowiednią grafiką. Tutaj możliwości są nieograniczone, a zależą od projektu dostarczonego przez klienta. Z wszelkiego rodzaju grafik, obrazów a nawet zdjęć specjaliści są w stanie z komputera przełożyć je na szklane tafle. Proces taki wykonywany jest poprzez druk UV, oddający realny obraz dostarczonej grafiki. Oczywiście nakładanie grafiki czy lakierowanie szyby to nie jedyna obróbka na takiej tafli szklanej. Najpierw jest ona docinana do odpowiednich wymiarów i kształtów. Największy możliwy wymiar ma 3,21 na 2,55 m. szklarz może wyciąć w niej także potrzebne otwory, np. pod klamki w drzwiach, pod śruby w mocowaniach balustrad itp. Szkło takie przechodzi również proces hartowania, dzięki czemu jest bardzo wytrzymałe i może z powodzeniem służyć jako elementy konstrukcyjne powierzchni domowych, firmowych, hotelowych i innych.

Jeśli przezroczysta szyba to jaka?

Natomiast jeśli klient zamiast szkła z grafiką lub lakierowania szyby zdecyduje się na przezroczystą taflę ma do wyboru nie tylko jej grubość (od 3 do 15 mm), ale także jej jakość wizualną. Może być to bowiem szkło float które jest idealnie płaskie, nie ma żadnych zniekształceń czy optycznych wad. Jego jakość jest bardzo dobra, jedynie ma lekko zielonkawy odcień, który najbardziej jest widoczny na krawędziach – efekt taki powoduje zawartość żelaza. Lepsze pod względem wizualnym oraz pod względem przepuszczalności światła jest natomiast szkło optiwhite, które posiada w swoim składzie dużo mniej żelaza, dlatego nie ma zielonkawego odcienia. Jego przepuszczalność światła jest lepsza i daje dzięki temu zjawiskowe efekty w aranżacji wnętrz oraz konstrukcji budowlanej.