Blog

lakierowanie szkła optiwhite

Lakierowanie szkła optiwhite

Usługi lakierowania szkła optiwhite

Szkło optiwhite jest to szkło wysokiej jakości pod względem przepuszczalności światła i wyglądu wizualnego. Posiada w swoim składzie mniejszą zawartość żelaza, dlatego nie ma zielonkawego odcienia jak szkło float, a jest bezbarwne i przezroczyste. Jest więc droższe w obróbce i lakierowaniu, ale efekt po takim procesie w pomieszczeniach jest niesamowity. Padające przez niego czy odbijające się w nim światło daje bardzo czystą barwę koloru lakierowania lub wyrazistości umieszczonej na nim grafiki.

Zalety szkła optiwhite

Można by rzec, iż szkło optiwhite to tafla nieco luksusowa. Na ten luksus, w porównaniu ze szkłem float, składa się kilka czynników:

  • czystość barw po lakierowaniu spowodowana wysoką przepuszczalnością światła,
  • całkowita przejrzystość, którą daje brak zielonkowatego odcienia, co szczególnie jest dostrzegane na krawędziach,
  • poprzez swoją przejrzystość szkło optiwhite przepuszcza także o wiele więcej promieni słonecznych,
  • jest dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości, gdyż jego jakość jest lepsza,
  • dużo łatwiejsze są jego procesy obórki, np. hartowania.

Szkło takie daje więc bardziej zadowalające efekty estetyczne, wpływa na podwyższenie elegancji miejsca, lepszy komfort użytkowników pomieszczenia, w którym jest wykorzystane, a lakierowanie szkła optiwhite to proces przyjemniejszy dla lakiernika, gdyż zadowolenie klienta jest tutaj gwarantowane.

Wybór kształtów i rozmiarów lakierowanego szkła optiwhite

W nowoczesnym zakładzie szklarskim na odpowiednim stole do rozkroju oraz dzięki maszynie CNC klient ma możliwość wybrania dowolnego kształtu tafli szklanej. Może wybrać jeden ze standardowych kształtów, np. kwadrat, prostokąt, owal itp. Ale może także wysłać swój projekt – rysunek CAD w formacie dxf, z którym to już maszyna CNC poradzi sobie doskonale. Dodatkowym atutem, który zwiększa atrakcyjność wyboru szklanej powierzchni optiwhite jako element pomieszczenia jest po pierwsze lakierowanie go na dowolny kolor, a po drugie drukowanie na nim wszelkiego rodzaju grafik – wtedy tafla szklana będzie posiadała niepowtarzalny i indywidualny charakter. Największym możliwym rozmiarem do wyboru jest format 321 cm x 255 cm – takie są możliwości zakładu szklarskiego. Mogą być to także bardzo małe zamówienia – rzędu 10×10 cm lub nawet mniejsze. Wszystko zależy od potrzeb oraz upodobań klienta.

Gdzie szkło optiwhite może się znaleźć

Zastosowanie szkła wysokiej jakości optiwhite to oczywiście potrzeby i pomysły klientów, jednakże najczęściej są stosowane jako fronty mebli – w kuchni, salonie, sypialni, biurze. Jako same szafki – w łazience, półki w salonie. Często jako element okładzin ściennych – szczególnie w kuchniach. Takie tafle szklane dobrze sprawdzają się również jako blaty stołów i stolików w domach oraz blaty stołów konferencyjnych czy biurek. Świetnie we wnętrzu wyglądają szklane ścianki działowe czy szklane drzwi przesuwne i balustrady. Jak widać zastosowanie i lakierowanie szkła optiwhite jest teraz bardzo modne, jednakże wpływ na tą modę ma na pewno też jego jakość i wytrzymałość, a nie tylko piękny wygląd.