Blog

lakierowanie szkła jaka cena

Lakierowanie szkła jaka cena

Za lakierowanie szkła jaka cena jest optymalna?

Szkło dekoracyjne zajmujące coraz większe powierzchnie w wystroju mieszkania czy powierzchni firmowej, zyskuje coraz bardziej na popularności. Warto pamiętać, że nie tylko dekoracyjne ma właściwości, ale także praktyczne, gdyż odpowiednio hartowane może wytrzymać wysokie skoki temperatury oraz naprężenia mechaniczne czy możliwość jego zarysowania. Jednakże takie zalety, jeśli nie idą w parze ze zdroworozsądkową ceną, wcale nie muszą dawać taflom szklanym przewagi nad innymi materiałami, z których wykonane są okładziny ścienne, fronty szafek, blaty stołów, balustrady itp.

Lakierowanie szkła. Jaka cena hurtowa i indywidualna?

Wybór szkła dekoracyjnego do domu lub powierzchni firmowej to kilka części takiego zamówienia. Na początku należy zdecydować się, gdzie szkło lakierowane ma być umieszczone. Następnie jaka będzie jego wielkość i kształt, czy będzie miało otwory i fazowanie. Czy będzie to szkło płaskie, hartowane czy optiwhite. I wreszcie na jaki kolor będzie polakierowane. Wszystkie te elementy zamówienia mają wpływ na cenę. Później dochodzi jeszcze ilość takiego zamówienia. Przy indywidualnych zleceniach cena będzie standardowa za obróbkę i lakierowanie szkła. Jaka cena natomiast pojawi się przy zamówieniach hurtowych – oczywiście dużo niższa, a dla stałych klientów dostępne są zadowalające rabaty.

Liczy się profesjonalizm w lakierowaniu

Oczywiście przy wyborze szkła lakierowanego nie można sugerować się tylko niższą ceną. Niestety wpływa ona także na jakość wykonania, co przekłada się później na trwałość takiego elementu ze szkła. Cena za m2 wzrasta wraz z jakością wykonania. Profesjonaliści w dziedzinie lakierowania wykorzystują sprzęt, który działa w najnowszych technologiach oraz stosują lakiery renomowanych firm, tj. ICA, MILESI itp. Dzięki temu polakierowane szkło nie blaknie, jest bardzo odporne na zmiany temperatur a kolory z szerokiej palety barw wzorników NCS czy RAL są głębokie i wyraziste. Przy profesjonalnym lakierowaniu szkła, cena nie powinna być głównym wyznacznikiem wyboru odpowiedniej lakierni.

Zastosowanie szkła lakierowanego

Zastosowanie powierzchni szkła lakierowanego to jeden z elementów całości zamówienia. Zanim się zdecydujemy jakiego rodzaju ma być to szkło – płaskie, hartowane, optiwhite itp. – musimy wiedzieć jaką powierzchnię użytkową domu lub firmy chcemy nim pokryć. Częste zastosowania to ściana w kuchni oraz fronty kuchennych szafek. W salonie najczęściej są to blaty stołów, ław, stolików kawowych, stolików na balkon czy na taras. W łazienkach tafle szklane najczęściej spotyka się na ścianie, wykorzystane w kabinach prysznicowych oraz jako półki. Ze szkła lakierowanego można także zrobić drzwi do pomieszczeń biurowych lub elementy drzwi przesuwnych. Bardzo estetycznie szkło na wymiar wygląda jako balustrady schodów w korytach i holach oraz jako balustrady na balkonach. Coraz bardziej popularne robią się więc usługi lakierowania szkła. Jaka cena jest takich usług? Najlepiej wybrać tę optymalną.