Blog

lakierowanie szkła float

Lakierowanie szkła float

Profesjonalne lakierowanie szkła float

Szkło float to szczególny rodzaj tafli szklanych, które są bardzo dobrej jakości – o idealnie płaskiej powierzchni, bez wad optycznych i zniekształceń. Jest to szkło bazowe, z którego można wykonać różne kształty oraz powierzchnie dekoracyjne do domu, biura, hotelu, restauracji, sklepów itp. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, a odpowiednie obrobienie takiego szkła poprzez jego pomalowanie natryskowe daje jeszcze lepsze efekty wizualne, estetyczne i potrafi nadać charakter wnętrza, do którego jest przeznaczone.

Lakierowanie szkła float na dowolny kolor

Szkło float, chociaż ma zielonkawy odcień – szczególnie widoczny na jego krawędziach, może przybrać dowolną barwę wybraną przez klienta. Możliwe jest to poprzez stosowanie na lakierni pełnej gamy barw wzorników RAL oraz NCS. Dodatkowym atutem jest również możliwość zmieszania kolorów z palety w dowolny odcień, wymyślony przez klienta. Taka próbka koloru przesyłana jest do akceptacji. Dopiero po jej uzyskaniu lakiernik przystępuje do pracy: lakierowania natryskowego wybranej powierzchni. Używa do tego profesjonalnych lakierów firm tj. ICA czy MILESI. Dodatkowo dobrej jakości sprzęt, wykorzystywany przy lakierowaniu szkła float, przyczynia się do bardzo zadowalającego efektu. Możliwość wyboru tafli szklanej, która jest błyszcząca, ale także takiej, która będzie matowa – bez refleksu, sprawia, że element szklany nadaje się zarówno do pomieszczeń o słabszym natężeniu światła (w celu jego rozświetlenia) oraz o sporym nasłonecznieniu (dzięki czemu nie odbija a pochłania promienie słoneczne).

Duży wybór kształtów i rozmiarów lakierowanego szkła float

Zanim klient wybierze kolor odpowiedni dla swojej powierzchni szklanej, musi zdecydować się na jej kształt i rozmiar. Tutaj, podobnie jak w przypadku kolorystyki, wybór jest naprawdę ogromny. Maksymalny rozmiar tafli szklanej, z której szklarz wycina wybrany kształt to 321 x 255 cm. Możliwe do zamówienia są także bardzo małe szklane elementy o wielkości nawet mniejszej niż 10 x 10 cm. Kształty wybierane najczęściej to kwadraty i prostokąty o różnych wymiarach, koła, owale czy bardziej nieregularne elipsy, kształty obłe lub bardziej kanciaste. Ważnym atutem jest również wybór grubości tafli szklanej, dzięki czemu można go dostosować do wielkości zamówionego szkła. Najcieńsze ma grubość 3 mm, a najgrubsze 15 mm.

Zastosowania barwnego szkła float

Szkło float może się pojawić praktycznie w każdym wnętrzu. Bardzo ciekawym i zarazem modnym rozwiązaniem jest umieszczanie lakierowanego szkła float na ścianach. Najczęściej są to okładziny ścienne montowane w kuchniach, łazienkach, a nawet w pokojach dziennych czy sypialniach. Taka szklana część ściany ma zadanie nie tylko dekoracyjne, ale również jest wytrzymała na uderzenia, na zmiany temperatur, na zrysowania. Dzięki temu świetnie sprawdza się także jako fronty szaf i szafek, blaty stołów i ław, jako półki czy drzwi przesuwne. Szkło jest również łatwe w utrzymaniu czystości.