Za lakierowanie szkła cena m2 nie musi być wygórowana
Tafle szklane lakierowane na dowolny kolor ciekawie prezentują się we wnętrzu dużego domu, małego mieszkania, w przestrzeni firmowej, w hotelu czy w restauracji. Są także dobrym rozwiązaniem dekoracyjno-praktycznym jako balustrady tarasów i balkonów czy jako daszki szklane nad drzwiami. Takie szkło odpowiednio wyszlifowane, zahartowane, zfazowane oraz polakierowane jest nie tylko piękne, ale także trwałe i bezpieczne. Posiada więc cechy produktu wieloletniego. Przy takich zaletach cena za m2 wcale nie jest wygórowana.
Ile zapłacimy za lakierowanie szkła – cena m2
Aby szkło float zamówione przez klienta nabrało barwy lakiernik musi użyć specjalistycznego sprzętu do malowania natryskowego, wykorzystać w tym celu lakiery tylko renomowanych marek (np. MILESI, ICA) oraz wybrać odpowiedni odcień z całej gamy barw wzorników RAL lub NCS. Klient może także stworzyć własny odcień, wtedy jego próbka jest wysyłana do akceptacji, po czym zakład przystępuje do lakierowania. Cena za lakierowanie szkła różni się w zależności od grubości tafli szklanej. Przykładowo za szkło float przezroczyste o wybranym wymiarze i grubości 10 mm klient zapłaci 134 zł/m2, natomiast za tą samą grubość w kolorze musi wydać 185 zł/m2. Jest to tylko 51 zł więcej, a efekt we wnętrzu jest całkiem inny, niż w przypadku szkła przezroczystego. Takie lakierowane szkło wygląda elegancko, modnie i wyjątkowo.
Dopasowane lakierowanego szkła do wnętrza
Dzięki sporym możliwościom zakładu szklarskiego taflę szklaną można prawie idealnie dopasować do wnętrza lub do projektu klienta. Wycinanie wymyślnych kształtów nie ma tu praktycznie ograniczeń. Specjalistyczne fazowanie ich brzegów sprawia, że wyglądają bardzo estetycznie. Nie ma także problemu w wywierceniu w tafli szklanej otworów lub wycięciach różnego typu zarówno w środku szkła, jak i na jego rogach. Takie otwory często przydają się do montażu szkła lub do pozostawienia miejsca na inne elementy dekoracyjno-użytkowe. Klient płaci inną kwotę za samo lakierowanie szkła. Cena m2 jest tutaj ceną wyjściową. W przypadku otworów kwota zależy od średnicy wiercenia.
Co zamiast lakierowania szkła?
Świetną alternatywą dla tafli lakierowanej jest nadrukowanie na przezroczystym szkle wybranego przez klienta motywu. Może to być jakaś grafika, obraz a nawet zdjęcie. Metoda druku UV pozwala na dokładne odwzorowanie obrazka. Najlepiej takie nadruki na szkle sprawdzają się w kuchni i łazience jako okładziny ścienne – można dzięki nim spersonalizować sobie pomieszczenie. Ale nie tylko te dwa pomieszczenia w domu są miejscem, gdzie można wykorzystać tą metodę dekoracyjną. Właściwie każde pomieszczenie w mieszkaniu czy firmie się do tego nadaje. Ogranicza to tylko pomysł i wyobraźnia klienta. Dlatego nie trzeba zakończyć na lakierowaniu szkła. Cena m2 również nie musi tutaj ograniczać.