Blog

lakierowane szkło do kuchni

Lakierowane szkło do kuchni

Lakierowane szkło do kuchni

Kafle na ścianach w kuchni nie są już tak oczywiste i popularne odkąd coraz częściej zastępuje je panel szklany. Takie zastosowanie jest polecane zarówno do dużych kuchni, jak i tych bardzo małych. Szkło na ścianie w kuchni rozświetla i powiększa wnętrze, sprawia, że staje się ono bardziej eleganckie a także dzięki niemu można nadać specjalny charakter takiej kuchni. Oprócz dostępności szerokiej palety kolorów, na jakie szkło takie może być pomalowane, są także możliwości wydrukowania dowolnej grafiki na szkle.

Najlepsze lakierowane szkło do kuchni

Oczywiście w każdej kuchni ważne jest to, aby szkło jako okładzina ścienna nad blatami czy między szafkami, było bezpieczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Bezpieczeństwo takiej tafli szklanej daje jej hartowanie, czyli pogrzanie do wysokiej temperatury a następnie szybkie schłodzenie. Dzięki temu takie lakierowane szkło do kuchni jest dużo bardziej wytrzymałe od szkła płaskiego i odporne na wszelkie uderzenia oraz działanie wysokich i niskich temperatur. Ponadto w przypadku jego stłuczenia nadal jest bezpieczne, gdyż rozkrusza się na drobne kawałki, które nie posiadają ostrych brzegów.

Co zapewnia jakość szkła do kuchni

W zależności od własnego pomysłu i projektu klienta szkło na ścianę w kuchni może posiadać efekt lustrzanego odbicia, być bardzo błyszczące, ale także bez refleksu – matowe (jeśli kuchnia jest bardzo nasłonecznioną częścią domu). Odpowiednia grubość tafli szklanej, wahająca się między 3 a 15 mm, pozwala na idealny efekt wizualny takiego lakierowanego szkła do kuchni. Specjalistyczna jego obróbka polegająca na przycinaniu, fazowaniu, szlifowaniu oraz wycinaniu sprawia, że można je dostosować do każdego wnętrza. Klient do wyboru ma także szkło do kuchni float (z zielonkawym odcieniem) oraz szkło optiwhite – wysokiej jakości przezroczyste szkło pozbawione odcienia o zabarwieniu zielonym. Jedną i drugą taflę można z zadowalającym efektem polakierować w lakierni za pomocą malowania natryskowego, które idealnie pokryje powierzchnię wybranej tafli. Wybór kolorów jest praktycznie nieograniczony, gdyż oprócz pełnej palety barw wzorników RAL i NCS , można mieszać ze sobą kolory tak, aby powstały jeszcze nowe odcienie. Drukowanie grafiki natomiast odbywa się za pomocą druku UV ze zdjęć, obrazów lub grafik dostarczonych przez klientów.

Inne zastosowania lakierowanego szkła do kuchni

Szkło w kuchni nie dominuje tylko na ścianach. Może pokrywać także fronty szafek większych i mniejszych, a bardzo ciekawy efekt daje jako blat stołu w kuchni. Oczywiście jego zastosowanie można rozszerzać na inne pomieszczenia w domu i firmie. Salony ze szklanymi elementami wyglądają elegancko i świetliście. Łazienki ze szkłem są łatwe w utrzymaniu czystości i wydają się dużo większe. Drzwi szklane czy ścianki działowe ze szkła dają efekt nowoczesności, natomiast zastosowanie szkła w balustradach przy schodach czy balkonach daje poczucie lekkości.